HOME
Registrácia     Meno     Heslo           Stratené hesloHierarchia článkov
Články - úvod » Software » Google OS alebo Microsoft Windows?
Google OS alebo Microsoft Windows?

Google OS/Chrome OS


Google OS je open source (voľne šírený, kód je voľne prístupní pre všetkých) operačný systém postavený na linuxovom jadre. Je určený pre ľudí korí trávia väčšinu svojho času na webe.

Je to všetko o webe- Všetky aplikácie sú webové aplikácie. Celý zážitok prebieha v prehliadači a nie sú tu žiadne konvenčne desktopové aplikácie. To znamená, že používatelia nemusia riešiť inštaláciu, správu a aktualizáciu programov. Pretože všetky aplikácie žijú v prehliadači, existujú značne výhody pre bezpečnosť. Na rozdiel od tradičných operačných systémov, Chrome OS neverí aplikáciám ktoré spúšťame. Každá aplikácia je obsiahnutá v oblasti zabezpečenia, takže je ťažšie infikovať váš počítač malwarmi a vírusmi. Okrem toho, Google OS alebo tzv. Chrome OS nedôveruje ani sám sebe. To znamená že zakaždým, keď reštartujete počítač operačný systém overí integritu svojho kódu. Pokiaľ dôjde narušeniu systému, tak je navrhnutý tak, aby sa opravil sám reštartom. Aj keď žiadny počítač nemôže byť úplné bezpeční, Chrome OS robí život oveľa ťažší pre ľudí ktorí by sa vám chceli nabúrať do počítača. Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení, môžete si prečítať "Chrome OS Prehľad zabezpečenia".

Spoločnosť Google prehlasuje že, najviac zo všetkého sú posadnutí rýchlosťou. Odstraňujú a berú každý zbytočný preces, optimalizácie mnohých operácií a všetko možne beží paralelne. To znamená, že môžete isť po zapnutí počítača hneď na surfovanie po internete v priebehu niekoľkých sekúnd.


OS Microsoft Windows


Microsoft Windows je označenie pre série niekoľkých operačných systémov od spoločnosti Microsoft. Ich najnovšia verzia je označená ako Windows 8.1. Na rozdiel od operačného systému Chrome nie je voľne šírený a nemá otvorený kód.

Windows 8.1 (tiež označovaný ako „Blue“) vznikla ako aktualizácia Windowsu 8. Dôvod tejto aktualizácie boli podnety a výhrady užívateľov. Následné sa teda Microsoft rozhodol nevydať pre užívateľa známe, Service Packey, ale vydať priamo novú verziu s opravami chyb Windowsu 8.

Operačne systémy od Microsoftu je pre náročnejších užívateľov ktorí netrávia svoj čas len na webe. Sú tu konvenčne desktopove aplikácie. Čo znamená že všetky aplikácie je potrebne inštalovať používateľom. Používateľ operačného systému Windows môže inštalovať veľký výber rôznych aplikácii ktoré na operačnom systéme od Googlu nie je možne. Prečo môžeme povedať že práca s operačným systémom Windows je intenzívnejšia. Čo znamená že na OS Windows môžeme pracovať nie len z prehliadavani webu ale môžeme inštalovať rôzne hry, aplikácie a rôzne funkcie.


Zdroje:

Google OS & Windows
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Top - novinky

Samsung Galaxy S6 Edge

Posledné články
Čo je to SSD disk?
Siet LTE alebo 4G siet
Google OS alebo Micr...
Kto je Online
Hostí Online: 1

Užívateľov Online: 0

Registrovaní užívatelia: 2
Najnovší užívateľ: tartinekk
Anketa
Záhnuty displej alebo Klásicky ?

Záhnuty
Záhnuty
0% [0 Hlasy]

Klásicky
Klásicky
0% [0 Hlasy]

Hlasy: 0
Len prihlásení môžu hlasovať.
Začiatok hlasovania: 15.03.15